Co stoi za problemami w nauce i szkole, czy można trenować mózg? - Braingym.pl

Wyobraź sobie, że twój mózg to skomplikowane urządzenie, zbiór powiązanych ze sobą trybików, śrubek, kabelków, powiedzmy  taki silnik samochodowy. Jeżeli w tym urządzeniu wszystko działa poprawnie, to nie ma powodu do zmartwień. Dobre osiągi, niskie spalanie, 5 sekund do setki, itp., ale jak w każdym przypadku, czasami zdarza się usterka. Coś się popsuje, poluzuje, czy od początku jakieś elementy nie były dobrze poskładane. To może być mała rzecz, uszczelka, śrubka, ale jej awaria ma wpływ na całą maszynę. Samochód po prostu nie działa tak jak powinien.

Jeżeli przełożymy ten przykład na nasz mózg to o tym, jak taki niesprawny silnik wpływa na nasze życie, chyba nie trzeba wspominać. Dodatkowe korepetycje, dłuższy czas spędzony z zadaniami domowymi, frustracje, nerwy w domu i szkole, niższa samoocena i poczucie wartości. Można wymieniać w nieskończoność, wielu z nas zna to dobrze z autopsji.

No dobrze, ale co wtedy, kiedy wiemy, że coś jest nie tak? W normalnym przypadku idziemy do mechanika, ale co w przypadku naszej głowy? Przecież nie jestem chory. Nie ma lekarza od uczenia się, czy sprawnego myślenia. Zależy nam, więc próbujemy sami coś z tym zrobić, czasem jednak nasze obserwacje i intuicja to za mało – potrzebujemy pomocy.

Co by było, gdybyś jednak znalazł mechanika od mózgu, który potrafi zidentyfikować kluczowe obszary odpowiadające za trudności w edukacji, a następnie nie tylko je naprawi, ale jeszcze stuninguje?

W naszym centrum Brain Gym  jedną z pierwszych rzeczy, które robimy, jest diagnoza umiejętności mózgu naszych klientów w celu zidentyfikowania problemów i mocnych stron.

Test Gibsona służy do rozpoznawania mocnych i słabych stron umiejętności poznawczych (kognitywnych) dzieci i dorosłych. Naukowo mierzymy kluczowe zdolności kognitywne odpowiadające za proces uczenia się: pamięć, koncentrację, szybkość przetwarzania informacji, przetwarzanie informacji podanych w formie werbalnej i numerycznej, logikę i rozumowanie. Po zidentyfikowaniu słabych i mocnych stron można wzmocnić te, które najbardziej potrzebują poprawy. Dzięki takiemu podejściu rozwiązujemy problem u źródła i pokonujemy frustrujące przeszkody utrudniające skuteczne uczenie się.

Od 36 lat nasz program pomaga zarówno dzieciom, jak i dorosłym w problemach w nauce i rozwoju na całym świecie.

W wyniku badań ponad 20 000 studentów Brain Gym:

– IQ kursantów poprawia się o blisko 15%.

– Wyniki testu Gibsona pokazują, iż klienci, którzy pracowali z programem „BrainRx” przez ponad rok, rozwinęli swoje umiejętności do 96 procent maksymalnych możliwości ludzkich w danym wieku.

– Wyniki badań pokazują, że po roku od ukończenia programu: pamięć, logiczne myślenie, koncentracja i przetwarzanie informacji zachowuje 98% wytrenowanych umiejętności co świadczy o tym, że osiągane rezultaty są trwałe.

 

Jeśli Ty lub znana Tobie osoba ma podobne problemy, możemy pomóc.

Chętnych już dziś zapraszamy na bezpłatne konsultacje na temat metody i programu.

 

Uwolnij potencjał swojego mózgu! Kiedy nauka jest łatwiejsza, życie staje się lepsze!

Ten program działa!

Zarezerwuj spotkanie

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby oddać głos

Średnia ocena / 5. Ilość głosów