Centrum rozwoju umiejętności poznawczych Braingym

„Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”

Albert Einstein

Nasza historia

Braingym to pierwsze w Polsce centrum rozwoju umiejętności poznawczych, działające z jednym z najefektywniejszych programów na świecie – BrainRx, którego istotą jest indywidualna praca z klientem i poprawa umiejętności intelektualnych. Program przeznaczony jest dla każdego: od dzieci w wieku 6 lat, poprzez studentów po osoby dorosłe, które chcą poprawić swoją pamięć, koncentracje, zdolności intelektualne aby osiągnąć lepsze wyniki w nauce bądź pracy.

Twórcą BrainRx jest amerykański uczony Ken Gibson. Autor programu sam w młodości zmagał się z trudnościami z czytaniem, dlatego postanowił poszukać sposobów na rozwiązanie problemów, które pomogłyby wzmocnić wszystkie umiejętności poznawcze zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

W 1980 r. dr K. Gibson opublikował pierwszy program, którego celem było maksymalne polepszenie zdolności umysłowych każdego studenta. Opracowaną metodykę i ćwiczenia wypróbowali i ocenili specjaliści. Gdy wieść o programie rozeszła się, BrainRx rozprzestrzenił się na cały świat: dziś na świecie funkcjonuje już 167 centrów pracujących naszą metodą.

Tylko wykwalifikowani trenerzy, którzy ukończyli intensywny program treningowy i udowodnili swoje kwalifikacje przed egzaminatorem BrainRx, mogą dołączyć do naszego zespołu.

Poznaj opinie naszych Klientów

Poznaj nasz zespół

Ingrida Klassen

ZAŁOŻYCIELKA 

„Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co.” Mark Twain

Moje życiowe powołanie jak i pasja są oczywiste i jasne. Jestem tu po to, aby zachęcać, angażować i wspierać innych w odkrywaniu ich potencjału. Dzięki metodzie BrainRx otwieram przed dzisiejszą młodzieżą możliwość zmiany otaczającego ich świata i systemu edukacji. 

Dziś, na świecie żyje największa liczba młodych ludzi w historii. Gdy damy im odpowiednie narzędzia do rozwoju ich zdolności poznawczych i potencjału – będą oni mogli tworzyć dla nas lepszą przyszłość. Będą gotowi by osiągnąć szczyt swoich możliwości umysłowych, intelektualnych i kreatywnych i stawić czoła, dziś jeszcze nieznanym nam, wyzwaniom 21-ego wieku. 

Paulina Okuniewska

DYREKTORKA/EKSPERTKA DS. JAKOŚCI TRENINGÓW/TRENERKA

Z wykształcenia jestem psycholożką i socjolożką. Najbardziej fascynuje mnie w ludziach to, że jesteśmy od siebie tak różni. To właśnie ciekawość różnic i procesów, które za tym stoją, zaprowadziła mnie na psychologię, a potem do Braingym. To wspaniałe, że każdy z nas ma inne predyspozycje i talenty. Z własnego doświadczenia jednak wiem, że brak wiary we własne możliwości może blokować wykorzystanie tego potencjału. W Braingym obserwuję, jak osoby przyzwyczajone do trudności, pokonują dotychczasowe bariery i rozwijają się na wielu poziomach: poznawczym, intelektualnym, społecznym. Lubię być częścią tych zmian.

Irina Tuńska

DYREKTORKA WYKONAWCZA

Przez całe życie lubię się uczyć. Nie oznacza to jednak, że przyswajanie wiedzy zawsze było dla mnie łatwe i szybkie. Przez długi czas myślałam, że proces uczenia się zakłada, że musimy poświęcić dużo czasu, energii i sił na opanowanie nowej wiedzy. Znajomość metody BrainRx, którą stosujemy w naszym centrum, pomogła mi zrozumieć, że w odpowiedni sposób można przygotować nasz mózg do łatwego, efektywnego i szybkiego przyswajania wiedzy! Tak cenna umiejętność, jak szybkość uczenia się nowych rzeczy, dziś jest wysoko ceniona przez pracodawców i jest kluczową w osiągnięciu sukcesu w szkole, na studiach, pracy lub w życiu codziennym.

Cieszę się, że mogę pracować w miejscu, gdzie pomagamy dzieciom oraz dorosłym uwierzyć w swoje możliwości, odkryć swój potencjał oraz osiągnąć sukces życiowy.

Cezary Doroszuk

MENADŻER DS. RELACJI Z KLIENTAMI I SPRZEDAŻY

W Braingym pracuję na stanowisku menadżera ds. relacji z klientami, jak również przeszedłem szkolenie trenerskie. Główna część mojej pracy polega na kontakcie z klientami, badaniu ich potrzeb i znajdowaniu skutecznego rozwiązania problemów z którymi się zgłaszają. Posiadam ponad 15-letnie doświadczenie w budowaniu zespołów sprzedażowych i zarządzaniu nimi. Prywatnie nie mam czasu na nudę i każdą wolną chwilę spędzam aktywnie – biegi ultra, wspinaczka, rower, wolontariat. W Braingym największą przyjemność sprawia mi obserwowanie zadowolenia w oczach rodziców i uśmiechu „studentów” po odbytych treningach. Wtedy wiem, że to co robię ma realną wartość!

Julia Linkiewicz

ASYSTENTKA BIURA

Jestem studentką III roku Dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Moją ogromną pasją jest taniec jazzowy, który trenuję już ponad 10 lat, prowadzę również zajęcia taneczne z tańca jazzowego dla dzieci. W Braingym zajmuję się stroną administracyjną funkcjonowania naszego centrum, dbam o dobry, bieżący kontakt z Klientami oraz przeprowadzam wstępne Testy Gibsona, które określają poziom poszczególnych umiejętności poznawczych u dzieci i dorosłych oraz kwalifikują do uczestnictwa w naszych programach treningowych.

Katarzyna Linkiewicz-Skocka

LIDERKA TRENERÓW

Z wykształcenia jestem magistrem ekonomii, ekspertką rynku nieruchomości i bankowości hipotecznej, a także trenerką kompetencji psychospołecznych, edukatorką w programach edukacji ekonomicznej dla dzieci i młodzieży, autorką i prowadzącą liczne warsztaty artystyczne i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych.

Moją ogromną pasją jest uczestniczenie i pomaganie innym w rozwoju i zdobywaniu nowych umiejętności. Będąc trenerką umiejętności poznawczych w Braingym, podczas indywidualnych sesji treningowych, pomagam dzieciom i dorosłym wzmocnić m.in. ich pamięć, uwagę, koncentrację i szybkość przetwarzania informacji. To przekłada się na zwiększenie komfortu życia codziennego, jak również na lepsze wyniki w nauce czy funkcjonowanie w szkole lub pracy. W codziennej pracy ważna jest dla mnie maksymalna efektywność treningów, wysoki komfort pracy treningowej oraz doskonała relacja z uczestnikami Naszych programów.

Karolina Grala

TRENERKA

Pracuję w Braingym jako trenerka zdolności poznawczych od dwóch lat. Jestem pogodną, pełną energii osobą i staram się nią zarażać moje otoczenie. Do swoich obowiązków podchodzę z pełnym zaangażowaniem, cieszy mnie każda pozytywna zmiana u moich uczniów. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi jako trenerka wokalna, a także certyfikowana opiekunka kolonijna. Prywatnie interesuję się psychologią, co również pomaga mi w wykonywaniu mojej pracy.

O założycielu „BrainRx”

Dr Ken Gibson ciągle bada i usprawnia metody pracy przydatne dzieciom wykazującym trudności w nauce. W młodości sam miał problemy z czytaniem i dysleksję, dlatego pomoc osobom z trudnościami uczynił swoją misją w życiu zawodowym jako lekarz.

Porozmawiaj z ekspertem!

Już dziś umów się na indywidualną konsultację z ekspertem Braingym i sprawdź, jaki jest poziom Twoich 7 umiejętności poznawczych. Przekonaj się, jak BrainRx może pomóc Tobie i Twoim najbliższym w osiąganiu lepszych wyników w szkole, pracy i codziennym życiu!

Umów się na indywidualną konsultację