Pomóż swojemu dziecku pokonać problemy
z nauką, aby od nowego roku szkolnego
uczyło się szybciej i łatwiej!

Wakacje to czas, w którym zwalniamy i skupiamy się na odpoczynku. W tym czasie relaksują się również umysły naszych dzieci. Niestety, długa przerwa od szkoły powoduje, że rozwój intelektualny naszych pociech spada z każdym dniem wakacji. Oznacza to, że nie tylko zapomną wcześniej przerabiany materiał, lecz także ich “kondycja umysłowa” spada – ostrzega James Kim z Harvard University. Nietrenowany młody mózg łatwo się rozleniwia, a powrót
do szkoły we wrześniu po takiej przerwie będzie ogromną trudnością nie tylko dla samych dzieci, ale również dla ich rodziców.

KTO TRACI NAJWIĘCEJ?

Największym ryzykiem obciążone są dzieci, które już wcześniej miały problemy z nauką, koncentracją, zapamiętywaniem, pisaniem lub czytaniem. Aby powrócić do swojej wcześniejszej formy lub chociaż dogonić rówieśników, będa musiały włożyć w naukę jeszcze więcej pracy i wysiłku, niż przed wakacjami.

 

Jak możemy zapobiec spadkowi kondycji umysłowej dziecka?

Jak ułatwić pociechom powrót do szkolnej ławy, a jednocześnie zadbać o ich rozwój przez cały rok? Wcale nie musimy zaganiać ich do podręczników ani katować tabliczką mnożenia. Okazuje się, że wystarczy wzmocnić ich umiejętności poznawcze, które odpowiadają za to jak nasze dziecko przyswaja wiedzę. Żeby to zrobić wystarczą odpowiednio dobrane ćwiczenia wykonywane regularnie pod okiem wykwalifikowanego trenera. W BrainGym przygotowaliśmy specjalny letni program – Summer Brain Drain, który za pomocą takich ćwiczeń pomaga dziecku nie tylko poprawić koncentrację, ale także wzmocnić efektywną pracę mózgu, tak aby wiedza zdobyta podczas roku szkolnego nie zniknęła w trakcie wakacji. Dzieciom, które do tej pory miały problemy z nauką, pisaniem, czytaniem, czy skupieniem się pozwoli nadrobić braki i zacząć efektywniej nowy rok szkolny.
Co ważne, zajęcia nie będą przeszkodą dla rodzinnych wyjazdów, ponieważ można je przeprowadzać nie tylko stacjonarnie, ale również przez internet. Wystarczy tylko komputer.

DLACZEGO WARTO?

Rozwiązanie oparte
na nauce

Badania przeprowadzone wśród uczestników programu wskazują na to, że trening pozwala poprawić wszystkie zdolności poznawcze, w tym szczególnie pamięć krótko i długoterminową, koncentrację uwagi, myślenie logiczne oraz przetwarzanie wzrokowe i słuchowe.

Maksymalny
efekt w krótszym czasie

W ciągu wakacji realizujemy materiał z pełnego programu treningowego trwającego od 4 do 6 miesięcy. Dzieci nie są obciążone innymi aktywnościami, takimi jak szkoła i zajęcia pozalekcyjne, dzięki czemu ich umysł może w pełni skupić się na ćwiczeniach poznawczych.

Indywidualny
trening

Każdy uczestnik naszego programu ma swoje potrzeby i cele. Dlatego podczas indywidualnych treningów otrzymuje od swojego trenera pełną uwagę i zaangażowanie. Dzięki temu osiąga trwałe efekty i może sprostać stojącym przed nim wyzwaniom.

Korzyści
długoterminowe

Jak wynika z naszych badań, po roku od zakończeniu programu, aż u 98% badanych wypracowane efekty utrzymują się bez zmian. To dowodzi, że korzyści płynące z treningów w BrainGym są długoterminowe.

Zobacz, co o programie mówią rodzice naszych uczestników

Pamiętaj! Summer Brain Drain to nie letnia szkoła! Nasze treningi nie przypominają lekcji czy korepetycji. Tutaj trenujemy umiejętności poznawcze, takie jak koncentracja, pamięć, analizowanie informacji. Dzięki lepszemu ich opanowaniu dziecko lepiej sobie radzi z czytaniem, pisaniem, zapamiętywaniem. Łatwiej też mu skupić się na zadaniach i szybciej podejmować decyzje, dzięki czemu staje się bardziej samodzielne zarówno w szkole jak i w życiu codziennym.

REJESTRACJA
TRWA DO KOŃCA LIPCA

Więcej szczegółowych informacji można uzyskać podczas wstępnej – bezpłatnej konsultacji. Aby się na nią zapisać, wypełnij formularz kontaktowy. Pamiętaj, że liczba miejsc w programie Summer Brain Drain jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Nie pozwól, by Twoje dziecko zmarnowało kolejne miesiące w kluczowym dla niego okresie rozwojowym.