Przetwarzanie słuchowe i wzrokowe - zabawki i gry - Braingym.pl

Dziś kolejny wpis z tematyki prezentów przyjaznych mózgowi. Tym razem uwagę poświęcimy przedmiotom, które pomogą nam ćwiczyć przetwarzanie słuchowe i wzrokowe.

Dzieci, u których występują zaburzenia przetwarzania słuchowego najczęściej mają trudności w rozumieniu mowy, problemy ze zrozumieniem poleceń (zwłaszcza złożonych) i skupieniem uwagi, co w konsekwencji powoduje liczne problemy w szkole, m.in. z czytaniem, formułowaniem ustnym i pisemnym dłuższych form wypowiedzi oraz z zapamiętywaniem usłyszanych informacji.

Najlepsze prezenty to oczywiście instrumenty, z którymi można wykonywać wiele ćwiczeń. Świetnie sprawdzą się keyboard, bongosy, czy cymbałki. Z nieoczywistych a ciekawych rzeczy polecamy dzwonki diatoniczne naciskane (fajne będą też rurki lub tuby)  – dobrze kupić je od razu ze śpiewnikiem.

Dzieci zaburzeniami przetwarzania wzrokowego  mają kłopoty z rozróżnianiem wszelkich kształtów, w tym liter. W konsekwencji tego, mogą mieć trudności w nauce, niechętnie czytają, mają kłopoty z ortografią. Prawidłowa koordynacja ruchowo-wzrokowa jest również kluczowa w zasadzie w każdym sporcie.

Jako pomoce sprawdzą się świetnie puzzle, układanki, klocki, tangramy i oczywiście zestawy do malowania, czy rysowania.

 

Jeżeli masz pytania lub własne pomysły na prezent zachęcamy do polubienia naszej strony i podzielenia się komentarzem na naszym fanpejdżu na facebooku.

www.facebook.com/braingympolska/

 

Ten program działa!

Zarezerwuj spotkanie

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby oddać głos

Średnia ocena / 5. Ilość głosów