Brain Gym

Brain Gym

Centrum Kształcenia Intelektu

Centrum Kształcenia Intelektu

O nas

„Brain Gym“ – to pierwsze Polsce centrum rozwoju umiejętności poznawczych, działające z jednym z najefektywniejszych programów na świecie „BrainRx”, którego istotą jest indywidualna praca z klientem i poprawa umiejętności intelektualnych. Program przeznaczony jest dla każdego: od dzieci w wieku 6 lat, poprzez studentów, czy nawet dorosłe osoby, która chcą poprawić swoją pamięć, koncentracje, zdolności intelektualne, osiągnąć lepsze wyniki w nauce bądź pracy.

Twórcą „BrainRx” jest amerykański uczony Ken Gibson. Autor programu sam w młodości zmagał się z trudnościami z czytaniem, dlatego postanowił poszukać sposobów na rozwiązanie problemów, które pomogłyby wzmocnić wszystkie umiejętności poznawcze zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

W 1980 r. dr K. Gibson opublikował pierwszy program, którego celem było maksymalne polepszenie zdolności umysłowych każdego studenta. Opracowaną metodykę i ćwiczenia wypróbowali i ocenili specjaliści. Gdy wieść o programie rozeszła się, program „BrainRx” rozprzestrzenił się na cały świat: dziś w Ameryce Północnej działa 86 centrów, zaś 36 zostało założonych na innych kontynentach.

Centrum rozwóju umiejętności ma certyfikowanych trenerów-specjalistów, którzy dogłębnie zapoznali się z programem i jego specyfiką.

Centrum rozwoju umiejętności

 

Pierwsze w Polsce centrum rozwoju umiejętności „Brain Gym” zostało otwarte w lutym 2018 roku. Od 2016 roku jesteśmy oficjalnym przedstawicielem metody „BrainRx” i rozwjamy podobne oddziały w krajach bałtyckich.

Szukając nowych form edukacji natrafiliśmy na neurodydaktykę i nauki wykorzystujące dzisiejszą wiedzę o mózgu. Porównując kilka metod zrozumieliśmy, że „BrainRx” jest jedyną metodą, która wzmacnia wszystkie 7 podstawowych umiejętności poznawczych, odpowiedzialnych, które wykorzystujemy w szkole, pracy, czy życiu.

Marcin Janiec

Dyrektor

Moja zawodowa historia zatoczyła koło i ponownie zajmuje się edukacją.
Karierę zawodową zaczynałem jako nauczyciel w warszawskim LO. Później jako menadżer pracowałem w dużych korporacjach. Swoje doświadczenie zdobywałem zarządzając zespołami przedstawicieli handlowych (B2B), partnerami biznesowymi oraz sieciami oddziałów.
Odkąd w moim życiu pojawiły się dzieci, wróciły zainteresowania związane z edukacją.
Dziś mogę realizować swoją pasję wprowadzając do kraju program BrainRx.

Nasi Trenerzy

Tylko wykwalifikowani trenerzy, którzy ukończyli intensywny program treningowy i udowodnili swoje kwalifikacje przed egzaminatorem „Brain Rx”, mogą dołączyć do naszego zespołu.

„Byłem bardzo zaskoczony tym, jak spektakularne efekty daje ten program. Po ukończeniu szkolenia kursanci poprawiają trenowane kompetencje to poziomu 96% maksymalnych wartości dla swojej grupy wiekowej.  To co jednak zrobiło na mnie największe wrażenie to fakt, że często zajęciom towarzyszy zmiana w obszarach, o których wcześniej nie myśleliśmy: zwiększa się samoocena, zmniejsza poziom stresu, frustracji i tym samym poprawia się zachowanie. Dodatkowo efektem ubocznym jest poprawa IQ średnio o 15%.” 🙂

Piotr Kwiatkowski

Trener

Lubię jak coś się dzieje i jest ciekawie. Moje zainteresowania to customowe motocykle oraz samochody klasyczne. Lubię podróżować i czytać o niesamowitym i ciekawym kosmosie.

Anna

Trener

Praca jako trener w BrainGYM to możliwość ciągłego rozwoju i pracy nad
samodoskonaleniem. Jestem pod wrażeniem tego, jak trening naszego mózgu może
efektywnie wynieść go na wyższy poziom i poprawić komfort życia.

Dawid Pokusa

Trener

Jestem aktorem i zdyscyplinowanym człowiekiem, dążącym do ciągłego rozwoju. Na mojej drodze w nieznane, spotkała mnie przygoda pracy z mózgiem - jako instrumentem, który ciągle można rozwijać. I to mnie fascynuje. W wolnych chwilach uwielbiam trenować nie tylko umysł, ale i ciało.

Katarzyna

Trener

Moją ogromną pasją jest uczestniczenie i pomaganie innym w rozwoju i zdobywaniu nowych
umiejętności. Pracując jako trener BrainGYM, pomagam dzieciom i dorosłym wzmocnić m.in. ich pamięć, uwagę, koncentrację i szybkość przetwarzania informacji. To przekłada się na zwiększenie komfortu życia codziennego, jak również na lepsze wyniki w nauce i funkcjonowanie w szkole.

O założycielu „Brain Rx”

Dr Ken Gibson ciągle bada i usprawnia metody pracy przydatne dzieciom wykazującym trudności w nauce. W młodości sam miał problemy z czytaniem i dysleksję, dlatego pomoc osobom z trudnościami uczynił swoją misją w życiu zawodowym jako lekarz.

W 1980 r. dr K. Gibson stworzył nowatorski program poprawy umiejętności uczenia się. Tym samym położył podwaliny pod metodę edukacji aktywności mózgu. Ustalony program ćwiczeń pomyślnie przeszedł badania i uzyskał pochlebne recenzje specjalistów. Wiadomość o tej niebywale skutecznej metodzie szybko rozeszła się, a dr K. Gibson zdecydował się udostępnić ją wszystkim chętnym. Tak narodził się program „Brain Rx”. Obecnie program BrainRx działa i pomaga osobom na całym świecie.

Ten program działa!

Zarezerwuj spotkanie