Kim jesteśmy?

“Brain Gym” to pierwszy ośrodek w Polsce nastawiony na rozwój umiejętności z wykorzystaniem jednego z najskuteczniejszych programów na świecie – „BrainRx”, którego głównym założeniem jest indywidualna praca z klientem.

BRAK UMIEJĘTNOŚCI KONCENTRACJI

TRUDNOŚCI W CZYTANIU I ZROZUMIENIU TEKSTU

NIEPRZEWIDYWALNE ZACHOWANIE

BRAK STOSOWANIA SIĘ DO ZASAD

SŁABE ZDOLNOŚCI ANALITYCZNE

TRUDNOŚCI W PRZYSWAJANIU INFORMACJI

W ciągu ostatnich 36 lat ta wspaniała metoda pomogła dzieciom i dorosłym w poprawie wyników w nauce oraz w rozwiązywaniu problemów związanych z uczeniem się w następujących sytuacjach:

Marcin Janiec

Dyrektor

Moja zawodowa historia zatoczyła koło i ponownie zajmuje się edukacją.
Karierę zawodową zaczynałem jako nauczyciel w warszawskim LO. Później jako menadżer pracowałem w dużych korporacjach. Swoje doświadczenie zdobywałem zarządzając zespołami przedstawicieli handlowych (B2B), partnerami biznesowymi oraz sieciami oddziałów.
Odkąd w moim życiu pojawiły się dzieci, wróciły zainteresowania związane z edukacją.
Dziś mogę realizować swoją pasję wprowadzając do kraju program BrainRx.


Nasi Trenerzy

Tylko wykwalifikowani trenerzy, którzy ukończyli intensywny program treningowy i udowodnili swoje kwalifikacje przed certyfikowanym egzaminatorem „Brain Rx”, mogą dołączyć do naszego zespołu.

„Byłem bardzo zaskoczony tym, jak spektakularne efekty daje ten program. Po ukończeniu szkolenia kursanci poprawiają trenowane kompetencje to poziomu 96% maksymalnych wartości dla swojej grupy wiekowej.  To co jednak zrobiło na mnie największe wrażenie to fakt, że często zajęciom towarzyszy zmiana w obszarach, o których wcześniej nie myśleliśmy: zwiększa się samoocena, zmniejsza poziom stresu, frustracji i tym samym poprawia się zachowanie. Dodatkowo efektem ubocznym jest poprawa IQ średnio o 15%.” 🙂

Piotr Kwiatkowski

Trener

Lubię jak coś się dzieje i jest ciekawie. Moje zainteresowania to customowe motocykle oraz samochody klasyczne. Lubię podróżować i czytać o niesamowitym i ciekawym kosmosie.

Anna Lech

Trener

Jestem psychologiem społecznym i trenerką w zakresie umiejętności społecznych,
Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą, dlatego edukacja jest moją pasją. Największą satysfakcję czerpię, gdy widzę efekty mojej pracy. W wolnych chwilach podróżuję i dużo gotuję 🙂

O założycielu „Brain Rx”

Dr Ken Gibson ciągle bada i usprawnia metody pracy przydatne dzieciom wykazującym trudności w nauce. W młodości sam miał problemy z czytaniem, choć większość jego innych umiejętności poznawczych plasowała się na wysokim poziomie. Choroba dająca takie objawy nazywa się dysleksją. Większość uczniów i studentów musi obecnie stawić czoła takim samym trudnościom, jak niegdyś młody Gibson. Nauka i praca nad sobą zajmowały mu więcej czasu. Ciężko i cierpliwie musiał się uczyć, by zrekompensować swoje wady i pokonać trudności.

W 1980 r. dr K. Gibson stworzył nowatorski program poprawy umiejętności uczenia się. Tym samym położył podwaliny pod metodę edukacji aktywności mózgu. Ustalony program ćwiczeń pomyślnie przeszedł badania i uzyskał pochlebne recenzje specjalistów. Wiadomość o tej niebywale skutecznej metodzie szybko rozeszła się, a dr K. Gibson zdecydował się udostępnić ją wszystkim chętnym. Tak narodził się program „Brain Rx”. Szkolenia rozwijały się w Stanach Zjednoczonych; w Ameryce Północnej działa 87 ośrodków, a w innych częściach świata powstało 36 międzynarodowych ośrodków i liczba ta stale powiększa się.
Gibson chciał, aby rodzice zrozumieli, w jaki sposób ADHD lub dysleksja ogranicza możliwości uczenia się. Mamy świetną okazję ku temu, aby pomóc swoim dzieciom!

“Brain Gym” historia

Ośrodek „Brain Gym” powstał wiosną 2016 roku na Litwie.
Rodzice często zastanawiają się, dlaczego jedno dziecko potrzebuje więcej czasu na wykonanie tego samego ćwiczenia niż inne. Są dzieci, które spędzają więcej czasu na uczeniu się niż inne, jednak z marnym skutkiem. Są też takie dzieci, które poświęcają niewiele czasu na naukę, a jednak uzyskują doskonałe wyniki. Szukając przyczyny tego zjawiska, opracowaliśmy ćwiczenia rozwijające mózg. Stworzono je w celu rozwijania umiejętności kognitywnych niezbędnych do sprawnego procesu uczenia się. Porównując kilka technik, zrozumieliśmy, że jest to jedyna metoda wzmacniająca wszystkie 7 podstawowych umiejętności poznawczych, które odpowiadają za aktywność i umiejętności mózgu. Omawianą metodę stosuje się podczas zajęć indywidualnych z trenerem.

Z tego powodu metoda ta tak bardzo przypadła nam do gustu. Niestety na Litwie i w sąsiednich krajach nie było niczego podobnego. Z tego względu mieliśmy tylko dwa wyjścia – zapomnieć o wszystkim lub otworzyć własne centrum nauczania. Skontaktowaliśmy się z pomysłodawcami i założycielami „BrainRx” w Ameryce i uzyskaliśmy ich zgodę na stosowanie tej metody na Litwie. Pojechaliśmy do Colorado Spings (USA), zostaliśmy certyfikowanymi założycielami i otworzyliśmy pierwsze centrum w Wilnie. W ciągu dwóch lat otworzyliśmy dwa kolejne oddziały na Litwie, a obecnie tworzymy oddział w Polsce.

Ten program naprawdę działa.