Fajne, ale skąd wziąć na to czas? - Braingym.pl

Dla każdego, kto pracuje w sprzedaży, obiekcje klientów to świetna informacja zwrotna dla jego biznesu. No bo jak przekonać klienta nie wiedząc co on sądzi na temat produktu?

Rozmawiając z różnymi osobami o Brain Gym z reguły po formułach typu: świetny program, to musi być super, wow, pojawia się w końcu magiczne, ale… skąd wziąć na to czas?

To absolutnie zrozumiały argument i osobiście doskonale czuję te obiekcje. Opiszę to na dwóch przykładach ze swojego życia.

Umawiałem się ostatnio z przyjacielem na rodzinne spotkanie – wszystko jest na dobrej drodze, oboje bardzo chcemy się spotkać – ale najbliższy wolny weekend mamy w drugiej połowie czerwca!

Albo sytuacja z życia dzieci: moja córka chciałaby umówić się z koleżankami po lekcjach: jedna w poniedziałek ma basen, druga angielski, w kolejny dzień jazda konna, pianino, harcerstwo, no i oczywiście zadania domowe… A doba ma tylko 24 godziny!

Jak znaleźć wolny czas na zabawę z rówieśnikami, na chodzenie po drzewach i budowanie więzi oraz najlepsze szkolenie współpracy i przywództwa na świecie, czyli zabawy na podwórku z rówieśnikami?

Nasze podejście do tego tematu jest dość analityczne. Mówiąc bardziej obrazowo i posługując się naszym przykładem siłowni najpierw masa, potem rzeźba;)

Wychodzimy z założenia, że znacznie lepiej jest na początkowym etapie zainwestować w mózg, bo to organ sterujący, który ma wpływ na cały organizm. Inwestując w mózg z Brain Gym poprawiasz swoje najważniejsze umiejętności poznawcze dzięki, czemu:

  1. Potrzebujesz mniej czasu na zadania domowe. Dużo więcej zapamiętujesz w szkole i znacznie szybciej rozwiązujesz zadania. Na to wpływa przede wszystkim pamięć robocza i szybkość przetwarzania.
  2. Dzięki poprawie w obszarze pamięci długotrwałej i przetwarzania słuchowego znacznie szybciej uczysz się języków.
  3. Poprawiając uwagę, przetwarzanie wzrokowe jesteś dużo lepszy w sporcie, czy innych dodatkowych aktywnościach.
  4. Logiczne myślenie i rozumowanie pozwala z kolei sprawniej planować i rozwiązywac problemy jakie napotykamy po drodze.

Zakładając ostrożnie, że dzięki kursowi oszczędzimy 30 minut dziennie na zadaniach domowych oraz 2 h na korepetycjach, które mogą okazać się niepotrzebne, zyskujemy już około 5 godzin w tygodniu, a przecież dostajemy w bonusie lepiej funkcjonujący mózg, mniej stresu i dużo więcej możliwości na przyszłość.

Drugi element w podejściu do czasu to model Coweya/Eisenhowera, który bardzo fajnie pozwala spojrzeć na priorytety i cele.

Jest to podział wszystkich aktywności w ciągu dnia na cztery ćwiartki ze względu na dwa czynniki – pilność i ważność. Zadania pilne to takie, które muszą być zrobione natychmiast. Zadania ważne to takie, które mają duże znaczenie dla osiągania naszych celów – zawodowych, czy prywatnych.

Oczywiście w tym modelu kluczowe jest odpowiednie zarządzanie tymi aktywnościami i minimalizowanie tych czynności, które nie są ważne z punktu widzenia naszych celów i priorytetów.  Na omówienie całej metody pewnie trzeba by było napisać osobny artykuł, więc skupmy się na drugiej ćwiartce, która jest najważniejsza dla osiągnięcia sukcesu. Gdy masz ustalony jakiś konkretny cel, który chcesz osiągnąć, kroki w celu jego osiągnięcia prawie zawsze nie będą pilnymi krokami. Nie będą pilnymi, czyli nie musisz wykonywać ich natychmiast. Dlatego tak łatwo jest je odłożyć na później, a w efekcie zupełnie o nich zapomnieć.

Edukacja to jeden z ważniejszych obszarów, na jaki opłaca się stawiać, ale rzadko jest to pilna sprawa. Jeżeli tak jest, to zwykle bywa już nieco za późno, bo mózg źle pracuje w stresie (maturzysta, czy student przed sesją wie o czym piszę).

Dlatego tak istotne jest, aby świadomie zajmować się czynnościami z drugiej ćwiartki. Na początek odpowiednio je nazwać i zaplanować ważne dla nas rzeczy. Potem starać się w planie dnia wykonywać 1,2 czynności, które właśnie w tej ćwiartce umieściliśmy.

 

Podsumowując – zapisując się na kurs Brain Gym zyskujesz cenny czas dzięki temu, że szybciej i efektywniej wykonujesz codzienne czynności, a twoje dziecko nie potrzebuje takiej ilości korepetycji.

Po drugie- warto postawić sobie cele i przemyśleć codzienne aktywności, bo na pewno są jakieś rzeczy, które prowadzą donikąd i nie wnoszą wartości do naszego życia. Warto więc mieć dobry plan, a jak mawiał Konfucjusz:

„Jeśli masz plan na rok – sadź ryż.

Jeśli masz plan na 10 lat – sadź drzewo.

Lecz jeśli masz plan na 100 lat – ucz dzieci”

Ten program działa!

Zarezerwuj spotkanie

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę aby oddać głos

Średnia ocena / 5. Ilość głosów